קלפי מסר

מהם קלפי מסר?

קלפי מסר, כשמם כן הם – קלפים שהתוכן הכתוב בהם נועד להעביר מסר כלשהו לבעל הקלף ששלף אתם. המסר יכול להיות מאוד מגוון, בהתאם לאופי הקלפים ויוצרם.

מסרים אפשריים, יכולים להיות: הזמנה או הכוונה לפעולה, למחשבה, לחיבור לרגשות, לשינוי נקודת מבט או פרספקטיבה, לעידוד והעצמה, תזכורת וחיבור לחוזקות ולמשאבים פנימיים או חיצוניים, וכיו"ב.

דרכי עבודה עם קלפי מסר

נהוג להשתמש בקלפים מסוג זה בשליפה "סמויה", כלומר לשלוף קלף כאשר הקלפים הפוכים והמסר סמוי מהעין בעת השליפה.

יש גם הנוהגים לטרוף/לערבב את הקלפים לפני ביצוע השליפה/הבחירה של הקלף האקראי מתוך החפיסה, ולשלוף את הקלף ביד ימין או ביד שאיננה דומיננטית, להפעלת התת-מודע.

ניתן בטרם השליפה לחשוב על נושא מסוים, לשאול שאלה או להעלות דילמה כלשהי ולאחר השליפה לקרוא את התוכן והמסר הכתוב בקלף ולבחון – באיזה אופן הכתוב מתחבר לנושא או לשאלה שנשאלה?

כמו-כן, ניתן לשלוף את הקלף גם ללא התכווננות לשאלה או נושא ספציפי, ורק לאחר קריאתו לבחון באיזה אופן הכתוב מתחבר או מתקשר אליי באופן אישי.

שאלות להעמקת התהליך ולהובלתו

עבודה בדרך של שאילת שאלות, מרחיבה ומעמיקה את העבודה עם הקלפים, ועוזרת לבעל הקלף להתחבר יותר למסר הכתוב בקלף. היא מאפשרת למסר הכתוב להפוך ממסר כללי-גנרי, למסר המוגש "בגוף ראשון" לקורא אותו.

שאלות לדוגמה שניתן לשאול בעבודה עם קלפי מסר: באיזה אופן הכתוב מתחבר או מתקשר אליי באופן אישי? האם הוא מתקשר לנושא או לתחום מסוים בחיי? מה הקלף "בא" לומר לי? על מה הוא בא לענות? מה ההצעה או ההזמנה המתגלמת בקלף? כיצד הוא מכווין אותי לפעול אחרת, לחשוב אחרת, או אולי להרגיש אחרת?

מה מוצא חן לי בקלף? מה מדבר אליי? מה הייתי רוצה לקחת ולנכס לעצמי ולחיי מתוך מה שכתוב בקלף? מה הייתי רוצה "לתלות על המקרר"?
מה אני אעשה אחרת (ואיך זה ירגיש ויראה), כאשר אני אתן לנאמר בקלף או לרוח הדברים של הנאמר בו לנתב את דרכי? וכיו"ב.

ערכות קלפי מסר לדוגמה

שיקופים, אמיתיות, אימון משה – ספיראלת הצמיחה, ספיראלות מרפאות, נשים גלויות, נשיקה של פיה, חיבוק של מלאך, gifts of life, המרפא שבי, מסרים בפרחים, שירת הגבישים, ועוד.

* את כל ערכות הקלפים הנ"ל ניתן לראות ולרכוש במכון פרסונה.

 

על הכותבת:

הילה גבאי, פסיכולוגית ומאמנת, מלווה תהליכי התפתחות ביחסים ובקריירה. מנחה סדנאות עבודה עם קלפים טיפוליים, מנכ"ל שותף במכון פרסונה.

 

Scroll Up