פרסונה + לעסקים

מוצר משלים ייחודי, שניתן להוסיף לכל תהליך של אבחון עובדים או ייעוץ עסקי, הוא ניתוח וייעוץ נומרולוגי, הנעשה בשיתוף עם חברת "המצפן" – שוקי גבאי נומרולוגיה, בעל וותק של מעל 20 שנה בייעוץ נומרולוגי אישי, עסקי וארגוני.

יתרונות השילוב:

באבחון עובדים – בדיקת אמינות כפולה (פסיכו-גרפולוגית ונומרולוגית).
כלי למיון וסינון מהיר של קורות חיים.
בדיקת עיתויים לביצוע מהלכים.
התאמה סביבתית לעובד.

מהי הנומרולוגיה

תורת הנומרולוגיה היא תורה המתבססת בעיקרה על תאריך לידתו של האדם. באמצעות תורה זו אפשר לנתח את מאפייני האישיות של האדם, את כישוריו, את סביבת העיסוק המתאימה לו, את מאפייני התקופה שבה הוא נמצא וכן את הזמנים והעיתויים המומלצים ביותר לעשיית צעדים משמעותיים בחייו.
האדם הפרטי יכול להיעזר בנומרולוגיה לשם הכוונה לעיסוק התואם את מאפייני אישיותו ואת הסביבה המתאימה לו.
בעל עסק או ארגון יכול להיעזר בנומרולוגיה לשם הכוונה וייעוץ בתחומים שונים, כגון בחירת שותפים והתאמתם למערכת, מיונם של עובדים חדשים וקבועים, ייעוץ לקידום, שינוי תפקיד או פיטורין של עובדים, אבחון מנהלים ומועמדים לתפקידי מפתח, התאמה בין אנשי צוות, התאמה בין מנהל לעובדיו, ייעוץ למנהלים, וכן לבדוק את העיתוי המתאים ביותר לביצוע צעדים עסקיים משמעותיים, כגון חתימת חוזים, מעברים פיזיים או שינויים פנים-ארגוניים.

חשיבות ההתאמה בין האדם לסביבה

עפ"י הנומרולוגיה, יש לכל אדם סביבה טבעית שאליה הוא מיועד. אדם העוסק במקום התואם את סביבתו הטבעית מביא עמו שגשוג והצלחה הן לעצמו הן לחברה או לבית העסק שבו הוא מועסק. לעומת זאת, העוסק בעבודה, שאינה תואמת את סביבתו הטבעית, יעזוב בדרך-כלל בתוך זמן קצר, יפוטר או ייפלט מן המערכת מסיבה כלשהי. מכאן, שחשוב להקפיד על התאמה סביבתית של העובד, בייחוד לאיוש של תפקיד בכיר.
למשל, לחברה פרטית העוסקת במבנים ובקרקעות, נתאים אדם בעל סביבתיות של מבנים וקרקעות.
למשרד רווחה ממשלתי נתאים אדם בעל סביבתיות של שירות הציבור ועיסוק במצבים סבוכים ורגישים של האדם.

חשיבות העיתוי והתזמון של ביצוע מהלכים

העיתוי משמש שיקול מכריע בקבלתו של הנבדק לחברה. ברוב המקרים, לא נמליץ לחברה להעסיק אדם בתקופה, שבה הוא אינו יכול לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו, או בתקופה המעידה על התלבטויות רבות העשויות להובילו לעזיבה בתוך פרק זמן קצר. במקרים מסוג זה, אם המאובחן מתאים בתכונותיו לדרישות החברה, ייתכן שנמליץ להעסיקו, תוך התחשבות באמור לעיל, או לחלופין להעסיקו רק בתום התקופה האמורה.
בנוסף, כדי למנוע את עזיבתו של עובד, הנכנס לתקופה המאופיינת בצורך עז בשינויים, נמליץ למעסיקים ליצור בעבורו מצב של שינוי, שיספק צורך זה בתוך המערכת ולא מחוצה לה.

Scroll Up